Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym

AKTUALNOŚCI:

Wyjście do pizzerii

Utworzono dnia 29.01.2016

W dniu 29.01.2016  wybraliśmy się po raz kolejny do lokalnej pizzerii ” Romano”  w  ramach treningu spędzania czasu wolnego uczestnicy mogli zapoznać się z nową formą spędzania czasu w sposób aktywny i towarzyski.

Zabawa Karnawałowa 2016

Utworzono dnia 14.01.2016

W czwartek dnia 14.01.2016 roku odbył się bal karnawałowy. Tego dnia nasza świetlica zamieniła się w salę balową. Wcześniej przygotowywaliśmy w każdej pracowni na swoich zajęciach  wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali min.  różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony. Zjawiskowy wygląd, wprowadził nas w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy,  Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Instruktorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami min. Kareta, zabawa z krzesłami, wybory króla i królowej balu i wiele innych, a zwycięzcy byli nagradzani słodyczami.

 

Spotkanie Wigilijne

Utworzono dnia 16.12.2015

W dniu 16 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe. Przy świątecznym stole zasiadło około 80 osób, w tym uczestnicy ŚDS i Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Rejowieckim Stowarzyszeniu CORDIS, a także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rejowcu Fabrycznym oraz placówek wsparcia dla osób niepełnosprawnych i chorych psychicznie. Wigilię poprzedziła część artystyczna w wykonaniu podopiecznych domu samopomocy, nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia. Potem wszyscy dzieli się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i próbowali wigilijnych potraw. Na świątecznym stole królowały wigilijne potrawy: barszcz z uszkami, ryba po grecku i śledzie oraz kilka rodzajów ciast, przygotowanych, m.in. podczas zajęć terapeutycznych.
Przedświąteczne spotkania w ŚDS, które odbywają się od kilku lat, są doskonałą okazją do integracji środowiska osób niepełnosprawnych, a ciepła atmosfera życzliwości i specjalne dekoracje sprawiają, że podopieczni domu i WTZ mogą wspólnie poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Życzenia Świąteczne

Utworzono dnia 23.12.2015
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości, rodzinnego ciepła, niosących szczęście, spokój i nadzieję. W Nowym Roku spełnienia planów i marzeń oraz samych pomyślnych, dobrych dni. Życzy społeczność ŚDS w Rejowcu Fabrycznym.
czytaj dalej na temat: Życzenia Świąteczne

Zabawa Andrzejkowa

Utworzono dnia 27.11.2015

27 listopada 2015 r w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym odbyła się zabawa Andrzejkowa. Imprezie towarzyszyły liczne wróżby andrzejkowe, oraz doskonała muzyka wprawiająca wszystkich w imprezowy nastrój. Każdy chce swe marzenia spełnić, wyjść za mąż, być bogatym, być szczęśliwym. Tak również i my w ten magiczny czas wróżymy i życzymy sobie spełnienia naszych drobnych marzeń.  Każdy z zaciekawieniem wróżył sobie z wosku, dopatrywał się w woskowej figurze przepowiedni na przyszłość . Już za rok kolejne Andrzejki i okazja do dobrej zabawy.

Szalone lata 80

Utworzono dnia 27.11.2015

W  dniu 26 listopada 2015 roku na zaproszenie zaprzyjaźnionego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sawinie wzięliśmy udział w przeglądzie pn. „ Powrót do przyszłości – lata 80”. Wykonywaliśmy piosenkę Perfectu „Ale wkoło jest wesoło”. Zabawa była wspaniała dziękujemy za zaproszenie.

Moja Szansa na Sukces

Utworzono dnia 19.11.2015

W DNIU 19.11.2015 r. uczestnicy naszego ośrodka brali udział w VII Spotkaniu integracyjnym z piosenką „ Moja szansa na sukces ” w Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie pod hasłem „ Polska Muzyka Rockowa ”. Uczestnicy naszego domu przy gromkim aplauzie publiczności prezentowali utwór Luxtorpedy - Autystyczny. Spotkaliśmy się z miłą atmosferą, pełną energii publicznością.

Prace porządkowe i nowe nasadzenia w ŚDS

Utworzono dnia 17.11.2015

Prace porządkowe i nowe nasadzenia w ŚDS Jesień to okres porządkowania i przygotowywania do zbliżającej się zimy. Uczestnicy pod okiem instruktora wspólnie zadbali o ład i porządek wokół naszej placówki. Dzięki pozyskanym nowym sadzonkom od Samorządu Miasta wykonali nowe nasadzenia w otoczeniu budynku.

czytaj dalej na temat: Prace porządkowe i nowe nasadzenia w ŚDS

" Teat młodych artystów"

Utworzono dnia 15.10.2015

Na zaproszenie w dniu 15.10 2015 r teatrzyku dziecięcego ze Szkoły Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej nasi uczestnicy ŚDS mieli okazję obejrzeć inscenizację bajki: "Śpiąca Królewna"

Widowisko nagrodzone było gromkimi brawami i mali aktorzy otrzymali drobne upominki i słodycze wręczone przez uczestników ŚDS.

czytaj dalej na temat: " Teat młodych artystów"

Powitanie Jesieni 2015

Utworzono dnia 15.10.2015

Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych.
Gdy białą mgłą otuli zachodzący księżyc,
Kojąc w twym słabym sercu, codzienne zgryzoty.

 

 

             Uczestnicy naszego ośrodka w piątek dnia 09.10.2015 roku pożegnali już lato a przywitali jesień. Pogoda tak jak atmosfera imprezy była - słoneczna. Gry, zabawy konkursowe i taneczne - to tylko kilka  atrakcji jakie czekały na uczestników. Dużo śmiechu i radości sprawiła wspólna zabawa -dyskotekowa

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny