Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym

AKTUALNOŚCI:

Zaproszenie na uroczystość z okazji "Dnia Rodziny"

Utworzono dnia 12.05.2016

Kierownik, Pracownicy, Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym mają zaszczyt zaprosić wszystkich Rodziców, Opiekunów na coroczne obchody Święta „Dnia Rodziny”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 24.05.2016 o godzinie 12:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym.

 

Sezon grilowy uważamy za otwarty

Utworzono dnia 12.05.2016

Wzorem lat ubiegłych wykorzystujemy sprzyjające warunki pogodowe i lokalowe do organizowania dla naszych podopiecznych rekreacyjnych zajęć kulinarnych i muzycznych. Dlatego też dnia 14.04.2016r. zorganizowaliśmy grilla.Tradycyjne wykonywaliśmy sałatkę grecką na warsztatach kulinarnych, pląsaliśmy w rytm ulubionych przebojów, piekliśmy kiełbaski i kaszankę. Grill w naszym ośrodku jest głównie pretekstem aby uczestnicy  ŚDS mieli okazję doskonalić swoje umiejętności interpersonalne i zacieśniać więzi społeczne  podczas wspólnego spędzania czasu.

Praca w ogrodzie

Utworzono dnia 12.05.2016

W dniu 13.04.2016 uczestnicy naszego ośrodka wykonywali prace porządkowe na naszym ogródku oraz sieli warzywa przydatne do sporządzania posiłków w pracowni gospodarstwa domowego. Głównym celem było rozwinięcie u Uczestników umiejętności potrzebnych do wykonywania prac polegających na sadzeniu roślin i pielęgnacji ogrodu, a także ukształtowanie nawyku pracy i właściwej postawy zawodowej (dyscyplina, obowiązkowość, współpraca w zespole, systematyczność).

Życzenia Wielkanocne

Utworzono dnia 23.03.2016

Spotkanie wielkanocne

Utworzono dnia 15.03.2016

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym zapachniało świętami już we wtorek 15 marca. Tego dnia przy wielkanocnym stole spotkali się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, działającego przy Rejowieckim Stowarzyszeniu CORDIS i Środowiskowego Domu Samopomocy. Uroczyste śniadanie dla prawie 70 osób, a także bogatą oprawę i smaczne jedzenie przygotowali sami podopieczni ośrodków pod czujnym okiem terapeutów w ramach prowadzonych zajęć terapeutycznych w pracowni gospodarstwa domowego. Podczas spotkania wszyscy podzielili się wielkanocnym jajkiem i mogli popróbować świątecznych potraw. Suto zastawiony stół dopełniły wielkanocne dekoracje, które podkreślały atmosferę życzliwości i radości z nadchodzącej Wielkiej Nocy.
Przedświąteczne spotkania w ŚDS odbywają się od kilku lat i jak podkreślają ich organizatorzy, jednoczą mieszkańców miasteczka, a wśród osób niepełnosprawnych budują poczucie wspólnoty.

 

Dzień kobiet

Utworzono dnia 10.03.2016

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym świętowali 10 marca Dzień Kobiet. W obchodach uczestniczyli także ich rodzice i opiekunowie. Uroczystość otworzył kierownik placówki Adam Jaszczuk, który zaprosił gości na okolicznościowy spektakl, przygotowany przez uczestników zajęć z teatroterapii pod okiem instruktorów. Mężczyźni domu samopomocy wcielili  się tego dnia w role kobiece zaprezentowali wiersze dla pań oraz piosenki. – Wszyscy z uśmiechem obejrzeli spektakl. Ogromne brawa były wyrazem uznania dla efektów ciężkiej pracy aktorów. Czas upłynął niezmiernie miło, a my cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy naszych rodziców wprowadzić w nasz magiczny świat. Po zakończeniu części artystycznej panowie złożyli paniom najserdeczniejsze życzenia i obdarowali je kwiatami.

Zaproszenie na uroczystość z okazji "Dnia Kobiet"

Utworzono dnia 02.03.2016

Kierownik, Pracownicy, Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym mają zaszczyt zaprosić wszystkich Rodziców, Opiekunów na coroczne obchody Święta „Dnia Kobiet”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 10.03.2016 o godzinie 12:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym.

Kiermasz Wielkanocny

Utworzono dnia 02.03.2016

Jak co roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym rozpoczęli przygotowania do kiermaszu wielkanocnego. Podopieczni Domu w ramach prowadzonej terapii zajęciowej pod okiem wykwalifikowanej kadry z dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowywanie ozdób świątecznych, wymieniając się przy tym różnorodnymi pomysłami związanymi z dekorowaniem stołów świątecznych, jak też szykowaniem koszyczków wielkanocnych. Zajęciom towarzyszyło dużo radości, uśmiechu i satysfakcji z własnoręcznie wykonanych ozdób. Zwieńczeniem przygotowań była ekspozycja prac o tematyce Wielkanocnej w dniu 2 marca w siedzibie Urzędu Miasta Rejowiec Fabryczny. Na ekspozycji znajdowały się piękne wielobarwne stroiki świąteczne oraz inne dekoracje świąteczne własnoręcznie wykonane przez naszych uczestników i instruktorów. Dla zwiedzających kiermasz była to doskonała okazja do obejrzenia i zakupu unikalnych wyrobów rękodzielniczych i prac artystycznych.

 

Z wizytą w Lublinie

Utworzono dnia 29.02.2016

W dniu 29.02.2016 roku  grupa uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym wzięła udział w wycieczce do Lublina.

Tłusty Czwartek

Utworzono dnia 09.02.2016

Dnia 09.02.2016 w naszej placówce obchodziliśmy „Tłusty Czwartek” który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy to pączki, oponki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Więc zgodnie z tradycją w naszej pracowni kulinarnej usmażono pyszne faworki i pączki, którymi się zajadaliśmy, nie bacząc na kalorie. Nabyte kalorie mogliśmy spalić na wspaniałej zabawie tanecznej kończącej karnawał.  

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny