Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym

AKTUALNOŚCI:

Sezon grilowy uważamy za otwarty

Utworzono dnia 12.05.2016

Wzorem lat ubiegłych wykorzystujemy sprzyjające warunki pogodowe i lokalowe do organizowania dla naszych podopiecznych rekreacyjnych zajęć kulinarnych i muzycznych. Dlatego też dnia 14.04.2016r. zorganizowaliśmy grilla.Tradycyjne wykonywaliśmy sałatkę grecką na warsztatach kulinarnych, pląsaliśmy w rytm ulubionych przebojów, piekliśmy kiełbaski i kaszankę. Grill w naszym ośrodku jest głównie pretekstem aby uczestnicy  ŚDS mieli okazję doskonalić swoje umiejętności interpersonalne i zacieśniać więzi społeczne  podczas wspólnego spędzania czasu.

Praca w ogrodzie

Utworzono dnia 12.05.2016

W dniu 13.04.2016 uczestnicy naszego ośrodka wykonywali prace porządkowe na naszym ogródku oraz sieli warzywa przydatne do sporządzania posiłków w pracowni gospodarstwa domowego. Głównym celem było rozwinięcie u Uczestników umiejętności potrzebnych do wykonywania prac polegających na sadzeniu roślin i pielęgnacji ogrodu, a także ukształtowanie nawyku pracy i właściwej postawy zawodowej (dyscyplina, obowiązkowość, współpraca w zespole, systematyczność).

Życzenia Wielkanocne

Utworzono dnia 23.03.2016

Spotkanie wielkanocne

Utworzono dnia 15.03.2016

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym zapachniało świętami już we wtorek 15 marca. Tego dnia przy wielkanocnym stole spotkali się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, działającego przy Rejowieckim Stowarzyszeniu CORDIS i Środowiskowego Domu Samopomocy. Uroczyste śniadanie dla prawie 70 osób, a także bogatą oprawę i smaczne jedzenie przygotowali sami podopieczni ośrodków pod czujnym okiem terapeutów w ramach prowadzonych zajęć terapeutycznych w pracowni gospodarstwa domowego. Podczas spotkania wszyscy podzielili się wielkanocnym jajkiem i mogli popróbować świątecznych potraw. Suto zastawiony stół dopełniły wielkanocne dekoracje, które podkreślały atmosferę życzliwości i radości z nadchodzącej Wielkiej Nocy.
Przedświąteczne spotkania w ŚDS odbywają się od kilku lat i jak podkreślają ich organizatorzy, jednoczą mieszkańców miasteczka, a wśród osób niepełnosprawnych budują poczucie wspólnoty.

 

Dzień kobiet

Utworzono dnia 10.03.2016

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym świętowali 10 marca Dzień Kobiet. W obchodach uczestniczyli także ich rodzice i opiekunowie. Uroczystość otworzył kierownik placówki Adam Jaszczuk, który zaprosił gości na okolicznościowy spektakl, przygotowany przez uczestników zajęć z teatroterapii pod okiem instruktorów. Mężczyźni domu samopomocy wcielili  się tego dnia w role kobiece zaprezentowali wiersze dla pań oraz piosenki. – Wszyscy z uśmiechem obejrzeli spektakl. Ogromne brawa były wyrazem uznania dla efektów ciężkiej pracy aktorów. Czas upłynął niezmiernie miło, a my cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy naszych rodziców wprowadzić w nasz magiczny świat. Po zakończeniu części artystycznej panowie złożyli paniom najserdeczniejsze życzenia i obdarowali je kwiatami.

Zaproszenie na uroczystość z okazji "Dnia Kobiet"

Utworzono dnia 02.03.2016

Kierownik, Pracownicy, Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym mają zaszczyt zaprosić wszystkich Rodziców, Opiekunów na coroczne obchody Święta „Dnia Kobiet”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 10.03.2016 o godzinie 12:00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym.

Kiermasz Wielkanocny

Utworzono dnia 02.03.2016

Jak co roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym rozpoczęli przygotowania do kiermaszu wielkanocnego. Podopieczni Domu w ramach prowadzonej terapii zajęciowej pod okiem wykwalifikowanej kadry z dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowywanie ozdób świątecznych, wymieniając się przy tym różnorodnymi pomysłami związanymi z dekorowaniem stołów świątecznych, jak też szykowaniem koszyczków wielkanocnych. Zajęciom towarzyszyło dużo radości, uśmiechu i satysfakcji z własnoręcznie wykonanych ozdób. Zwieńczeniem przygotowań była ekspozycja prac o tematyce Wielkanocnej w dniu 2 marca w siedzibie Urzędu Miasta Rejowiec Fabryczny. Na ekspozycji znajdowały się piękne wielobarwne stroiki świąteczne oraz inne dekoracje świąteczne własnoręcznie wykonane przez naszych uczestników i instruktorów. Dla zwiedzających kiermasz była to doskonała okazja do obejrzenia i zakupu unikalnych wyrobów rękodzielniczych i prac artystycznych.

 

Z wizytą w Lublinie

Utworzono dnia 29.02.2016

W dniu 29.02.2016 roku  grupa uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym wzięła udział w wycieczce do Lublina.

Tłusty Czwartek

Utworzono dnia 09.02.2016

Dnia 09.02.2016 w naszej placówce obchodziliśmy „Tłusty Czwartek” który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy to pączki, oponki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Więc zgodnie z tradycją w naszej pracowni kulinarnej usmażono pyszne faworki i pączki, którymi się zajadaliśmy, nie bacząc na kalorie. Nabyte kalorie mogliśmy spalić na wspaniałej zabawie tanecznej kończącej karnawał.  

Wyjście do pizzerii

Utworzono dnia 29.01.2016

W dniu 29.01.2016  wybraliśmy się po raz kolejny do lokalnej pizzerii ” Romano”  w  ramach treningu spędzania czasu wolnego uczestnicy mogli zapoznać się z nową formą spędzania czasu w sposób aktywny i towarzyski.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny