Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym

AKTUALNOŚCI:

Spektakl Teatru Lalek "Tomcio" z Nowego Sącza „Czterej muzykanci z Bremy”

Utworzono dnia 05.02.2019

W dniu 05.02.2019 do naszego Ośrodka zawitali aktorzy ze swoimi wspaniałymi lalkami i dali przedstawienie pt. ,,Czterej muzykanci z Bremy”. Ta słynna baśń braci Grimm opowiada o losach zwierząt wyrzuconych z domu na stare lata, kiedy już stały się wysłużone i nikomu niepotrzebne. Poznaliśmy również los chłopca, który jest na służbie u kowala, a że za dużo je, również został wyrzucony. Uczestnicy z przejęciem śledzili losy bohaterów. Na szczęście opowiadanie dobrze się skończyło- wszystkie znalazły miejsce u dobrych ludzi. Głównym przesłaniem przedstawienia było propagowanie współpracy, bezinteresownej przyjaźni, wspólne dążenie do wyznaczonego celu, pomoc potrzebującym w biedzie.  Spektakl okazał się bardzo efektowny, obfitujący w kolorowe dekoracje i ciekawe postaci. Wywołał w widzach nieukrywane zainteresowanie, skupienie i radość.

czytaj dalej na temat: Spektakl Teatru Lalek "Tomcio" z Nowego Sącza „Czterej muzykanci z Bremy”

Kompozycjie na Wszystich Świętych

Utworzono dnia 27.09.2018

 W ramach terapii zajęciowej uczestnicy naszego ośrodka wraz z Instruktorami wykonali kompozycje które są do nabycia w naszej placówce.Istnieje możliwość wykonania stoików z powierzonych materiałów bądź też na specjalne zamówienie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Pożegnanie lata

Utworzono dnia 27.09.2018

Jezioro Białe

Utworzono dnia 29.08.2018

W dniach 23-24 sierpnia  byliśmy na wycieczce nad Jeziorem Białym.

czytaj dalej na temat: Jezioro Białe

Roztocze

Utworzono dnia 22.06.2018

Dnia 20.06.2018r. wyruszyliśmy  na dwudniową wycieczkę.  Postanowiliśmy  zwiedzać tereny łagodne, lesiste, mniej intensywne dlatego wybór padł na Roztocze i turystyczną miejscowość Susiec- Krasnobród .Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Rezerwatu "Szumy na Tanwi" w okolicach  wsi Susiec.Szumy są to małe, malownicze wodospady zwane lokalnie szumami, szypotami, sopotami lub porohami. Ich historia sięga trzeciorzędu.
Szlak początkowo prowadził przez łąkę, dalej mijaliśmy   samotny, największy szum, potem kilka mniejszych i wreszcie składającą się z 24 progów serię wodospadów ciągnących się na przestrzeni 400 m i liczącej aż 24 progi.

Kolejnie ruszyliśmy do naszego ośrodka wypoczynkowego „ Pokoje u Lucyny w Krasnobrodzie gdzie zjedliśmy pyszny obiad i rozlokowaliśmy się w pokojach. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się nad zalew, plażowaliśmy i podziwialiśmy bogactwo fauny i flory Roztocza. Kolejnym punktem wycieczki były kamieniołomy i baszta widokowa, gdzie podziwialiśmy  piękną panoramę miasta. Na zakończenie pierwszego dnia mieliśmy zorganizowane ognisko.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne oraz Regionalne Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej i ptaszarnię, a także  Kaplicę Objawień na Wodzie . Następnie udaliśmy się do  Parku Jurajskiego w Krasnobrodzie, gdzie przemiły  Pan przewodnik opowiadał nam ciekawostki z życia tych zwierząt i nie tylko. Przypiekające słońce nie przeszkadzało, aby najwytrwalsza grupa udała się jeszcze do Kapliczki Św. Rocha. I tak zakończył się czas pobytu w uroczym i pachnącym lasem Krasnobrodzie.

czytaj dalej na temat: Roztocze

Piknik Rodzinny

Utworzono dnia 19.06.2018

Święto Rodziny to wyjątkowa uroczystość , której zawsze towarzyszy wiele emocji uśmiech, radość, wzruszenie i duma z pociech. Z tej okazji 15.06.2018r. do naszego Ośrodka licznie przybyli specjalni goście Rodzice.  Na zakończenie naszego pikniku daliśmy swoim rodzicom prezenty i ruszyli do wspólnych gier i konkursów. Wydarzenie to przebiegło w bardzo radosnej, rodzinnej i miłej atmosferze.

czytaj dalej na temat: Piknik Rodzinny

XI Spartakiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych

Utworzono dnia 19.06.2018

Dnia 14 czerwca 2018 roku na obiektach MOSiR odbyła się „XI Spartakiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych” organizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krasnymstawie. Celem imprezy była integracja podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa lubelskiego oraz aktywizacja uczestników do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

czytaj dalej na temat: XI Spartakiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych

Turniej Tenisa Stołowego

Utworzono dnia 19.06.2018

Dnia 17.05.2018 roku wzięliśmy udział w III Wojewódzkich Mistrzostwach w Tenisie Stołowym " Smakuj sukces" w Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie.  

Kazimierz Dolny

Utworzono dnia 26.04.2018

W dniu 25.04.2018r. odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego,  na którą pojechali uczestnicy i opiekunowie ŚDS. Miasto to jest zaliczane do najbardziej urokliwych miejsc Polski ze względu na swoje położenie i wspaniałą architekturę. Po raz pierwszy  mieliśmy okazję udać się na ruiny zamku z basztą, a także Górę Trzech Krzyży, stanowiącą najpopularniejszy punkt widokowy. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie kazimierskiego rynku, zakup pamiątek i odpoczynek przy lodach . Chwila wytchnienia nie trwała jednak długo, gdyż czekała już na nas kolejna atrakcja – rejs statkiem po Wiśle ukazujący piękno krajobrazu i zabytków.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i była ciekawym przeżyciem dla jej uczestników. Pozwoliła na poznanie urokliwych miejsc wywołując wiele radości i uśmiechu.

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny