Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym Środowiskowy Dom Samopomocy w Rejowcu Fabrycznym

AKTUALNOŚCI:

Kompozycjie na Wszystich Świętych

Utworzono dnia 27.09.2018

 W ramach terapii zajęciowej uczestnicy naszego ośrodka wraz z Instruktorami wykonali kompozycje które są do nabycia w naszej placówce.Istnieje możliwość wykonania stoików z powierzonych materiałów bądź też na specjalne zamówienie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Pożegnanie lata

Utworzono dnia 27.09.2018

Jezioro Białe

Utworzono dnia 29.08.2018

W dniach 23-24 sierpnia  byliśmy na wycieczce nad Jeziorem Białym.

czytaj dalej na temat: Jezioro Białe

Roztocze

Utworzono dnia 22.06.2018

Dnia 20.06.2018r. wyruszyliśmy  na dwudniową wycieczkę.  Postanowiliśmy  zwiedzać tereny łagodne, lesiste, mniej intensywne dlatego wybór padł na Roztocze i turystyczną miejscowość Susiec- Krasnobród .Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Rezerwatu "Szumy na Tanwi" w okolicach  wsi Susiec.Szumy są to małe, malownicze wodospady zwane lokalnie szumami, szypotami, sopotami lub porohami. Ich historia sięga trzeciorzędu.
Szlak początkowo prowadził przez łąkę, dalej mijaliśmy   samotny, największy szum, potem kilka mniejszych i wreszcie składającą się z 24 progów serię wodospadów ciągnących się na przestrzeni 400 m i liczącej aż 24 progi.

Kolejnie ruszyliśmy do naszego ośrodka wypoczynkowego „ Pokoje u Lucyny w Krasnobrodzie gdzie zjedliśmy pyszny obiad i rozlokowaliśmy się w pokojach. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się nad zalew, plażowaliśmy i podziwialiśmy bogactwo fauny i flory Roztocza. Kolejnym punktem wycieczki były kamieniołomy i baszta widokowa, gdzie podziwialiśmy  piękną panoramę miasta. Na zakończenie pierwszego dnia mieliśmy zorganizowane ognisko.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne oraz Regionalne Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej i ptaszarnię, a także  Kaplicę Objawień na Wodzie . Następnie udaliśmy się do  Parku Jurajskiego w Krasnobrodzie, gdzie przemiły  Pan przewodnik opowiadał nam ciekawostki z życia tych zwierząt i nie tylko. Przypiekające słońce nie przeszkadzało, aby najwytrwalsza grupa udała się jeszcze do Kapliczki Św. Rocha. I tak zakończył się czas pobytu w uroczym i pachnącym lasem Krasnobrodzie.

czytaj dalej na temat: Roztocze

Piknik Rodzinny

Utworzono dnia 19.06.2018

Święto Rodziny to wyjątkowa uroczystość , której zawsze towarzyszy wiele emocji uśmiech, radość, wzruszenie i duma z pociech. Z tej okazji 15.06.2018r. do naszego Ośrodka licznie przybyli specjalni goście Rodzice.  Na zakończenie naszego pikniku daliśmy swoim rodzicom prezenty i ruszyli do wspólnych gier i konkursów. Wydarzenie to przebiegło w bardzo radosnej, rodzinnej i miłej atmosferze.

czytaj dalej na temat: Piknik Rodzinny

XI Spartakiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych

Utworzono dnia 19.06.2018

Dnia 14 czerwca 2018 roku na obiektach MOSiR odbyła się „XI Spartakiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych” organizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krasnymstawie. Celem imprezy była integracja podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa lubelskiego oraz aktywizacja uczestników do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

czytaj dalej na temat: XI Spartakiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych

Turniej Tenisa Stołowego

Utworzono dnia 19.06.2018

Dnia 17.05.2018 roku wzięliśmy udział w III Wojewódzkich Mistrzostwach w Tenisie Stołowym " Smakuj sukces" w Medycznym Studium Zawodowym w Chełmie.  

Kazimierz Dolny

Utworzono dnia 26.04.2018

W dniu 25.04.2018r. odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego,  na którą pojechali uczestnicy i opiekunowie ŚDS. Miasto to jest zaliczane do najbardziej urokliwych miejsc Polski ze względu na swoje położenie i wspaniałą architekturę. Po raz pierwszy  mieliśmy okazję udać się na ruiny zamku z basztą, a także Górę Trzech Krzyży, stanowiącą najpopularniejszy punkt widokowy. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie kazimierskiego rynku, zakup pamiątek i odpoczynek przy lodach . Chwila wytchnienia nie trwała jednak długo, gdyż czekała już na nas kolejna atrakcja – rejs statkiem po Wiśle ukazujący piękno krajobrazu i zabytków.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń i była ciekawym przeżyciem dla jej uczestników. Pozwoliła na poznanie urokliwych miejsc wywołując wiele radości i uśmiechu.

 

Wyjazd do Kina " Morskie Oko"

Utworzono dnia 13.03.2018

      W dzisiejszym dniu wybraliśmy się do kina „Morskie Oko ” w Krasnymstawie na najnowszą, polską komedię romantyczną pt.” Narzeczony na niby ”. To opowieść o związkowych perypetiach, które pokocha każdy, kto choć raz zakochał się w niewłaściwej osobie. Idealne życie, o którym marzymy, rzadko kiedy tak naprawdę jest idealne, a ci którym oddajemy nasze serca, niestety potrafią je z łatwością łamać. Gdy któregoś dnia życie Kariny zamieni się w pasmo nieszczęść, postanowi ona wziąć sprawy w swoje ręce i „podkoloruje” rzeczywistość. Niestety uruchomiony festiwal małych i dużych kłamstw wymknie się jej spod kontroli doprowadzając do wielu przezabawnych sytuacji. W konsekwencji wszyscy bohaterowie filmu, będą musieli zrobić porządek zarówno w swoim życiu, jak i w swoich sercach.

       Dzisiejszy wyjazd do kina był formą spędzania czasu wolnego, pozwolił na szerszy kontakt z kulturą oraz na „oderwanie się” od codziennych zajęć w naszym ośrodku.

 

Dzień Kobiet

Utworzono dnia 12.03.2018

Kobieta
- to piękny kwiat,
To niedocenione zioło,
Które zajmuje cały świat,
O którym się mówi wokoło.
Mówi
- nie znając istoty ciała,
Mówi
- nie znając doliny duszy.
Kobieta
- to nie tylko kwiat,
To kamień,
Co z czasem się kruszy

 

09.03.2018 Dzień Kobiet w naszym ośrodku, ów dzień jest cyklicznym wydarzeniem w ŚDS. Męska część przygotowała dla kobiet krótki program artystyczny, podczas którego składała życzenia wszystkim kobietom ŚDS. Nasi mężczyźni wykonali układ taneczny czoko-czoko. Przyjemnie jest usłyszeć wiele komplementów i miłych słów od mężczyzn. Po życzeniach damska część zaprosiła składających życzenia mężczyzn do wspólnej  integracji przy słodkościach i kawie.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Marzec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny